Зимові пригоди

Зимові пригоди

Мета: перевірити  вміння дітей робити   звуковий аналіз слів, поділити слова на склади. Збагачувати словниковий запас. Виявити та поглибити знання дітей про природні явища, вміння виділяти об’єкти живої та неживої природи; узагальнити знання про властивості снігу й стани води.  Закріпити вміння дітей порівнювати числа, використовуючи знаки      = ; виконувати дії додавання в межах 10. Розвивати логічне мислення,  уяву та фантазію. Виховувати любов до природи.

Обладнання: площінні зображення сніжинки, хмарки, білочка, ялинка, фішки для звукового аналізу слів, математичне намисто, фломастери, запис спокійної музики, цифри від 1 до 9 на кожну дитину.

Попередня робота: спостереження за снігом, досліди зі снігом, вирішення дітьми прикладів, звуковий аналіз слів, поділ слів на склади.

Хід заняття

—         Діти, яка зараз пора року? (Зима). За якими ознаками ви дізналися про це? (холодно, йде сніг …). Які зміни у природі відбуваються взимку? З чого складається сніг? (з малесеньких частинок льоду). Сьогодні я розповім вам про пригоди малесенької Сніжинки. Ви довідаєтесь, у що може перетворюватися сніг. Пограєте в цікаві ігри.

(Педагог бере площинне зображення Сніжинки,  й виставляє на набірне полотно).

—         Жила –була маленька Сніжинка. Ось така (показує). Якими словами можна описати її? (Біла, гарна, гостренька, кригка, чудова, холодна). Давайте поділимо слово Сніжинка на склади. Скількі складів? (3 склади). Який перший звук у цьому слові? Який останній? Ми казали, що зараз в нас зима, а який місяць? (лютий). Який перший звук у слові? Скільки складів? Поділить слово зима на склади. Скільки звуків у слові зима?

(Діти виконують звуковий аналіз слова, одна дитина виконує у дошки).

—          Продовжуємо нашу казочку. Разом зі своїми сестричками сніжинками жила у великій пухнастій хмарі. Ось у такій (показує хмару). Матінка-хмарка обережно носила сніжинки над землею, нарешті настав той день, коли матуся випустила їх у широкий світ. Це був казковий політ! Сніжинки кружляли над землею у веселому таночку. Наша Сніжинка також летіла разом зі своїми сестричками назустріч невідомому.

Гра “Впіймай сніжинку” 

Дитина, яка правильно відповідає на запитання, отримує сніжинку. Хто дасть найбільше правильних відповідей і збере найбільшу кількість сніжинок, той перемагає.

Запитання:

1.     Які є види природи?

2.     Назвіть об’єкти живої природи?

3.     Назвіть об’єкти неживої природи?

4.     Як називаються тварини, про яких дбають люди?

5.     Як називаються тварини, які самі добувають собі харч?

6.     Чим живиться білка?

7.     Які звірі взимку сплять?

8.     Яке дерево ніколи не скидає свого листя?

9.     Якого птаха називають лікарем дерев?

10.   Яка пташка підкидає свої яйця в чужі гнізда?

11.   Хто взимку змінює колір хутра?

12.   Які птахи залишаються зимувати з нами?
—         Молодці! Повернемося до нашої Сніжинки. Вона літала-літала в повітрі у веселому гурті сестричок, а потім захотіла побачити, що ж там унизу, й почала тихенько спускатися на землю. Враз усе навколо стало біли-білим. Дерева, будинки, гори й поле вкрив пухкий сніг. А ви, діти, любите сніг?

Гра “Добре — погано” (полілог)

Діти висловлюють свої міркування.

Добре:

·        Сніг зігріває взимку землю, дає їй вологу.

·        Сніг можна використовувати, як холодильник.

·        Можна кататися на санчатах, лижах, гратися в сніжки.

·        Зі снігу можна зліпити сніговика.

·        Сніг дарує радість.

Погано:

·        Якщо багато снігу, важко ходити, їздити.

·        Мокрий сніг налипає на гілках, на дротах.

·        Диким тваринам і птахам важко знаходити під снігом собі їжу.

—         Ви справді багато знаєте про сніг. Тепер послухайте, що далі було зі Сніжинкою. Настав ранок, засяяло сонечко. Сніжинка помітила, що лежить на пухнастій ковдрі, яка виблискує під яскравими променями сонця. Такого дива Сніжинка ніколи ще не бачила. Радість переповнила її, і Сніжинці захотілося танцювати. Ніби вгадавши її думки, вітерець підхопив Сніжинку й закружляв із нею у швидкому таночку.

Фізхвилинка “Танок сніжинок”. Звучить музика діти виконують довільні танцювальні рухи.

—         А потім Сніжинка легенько опустилась на пишну зелену ялинку. Під ялинкою Сніжинка не могла зірвати шишку. Спробуйте допомогти білочці дістатися до шишки.

—         Давайте прикрасимо ялинку математичною гірляндою з крижинок, на яких мають бути вписані пропущені цифри.

(Діти додають пропущені цифри коментуючи свої дії).

—         Білочка випадково зачепила гілочку, на яякій примостилася Сніжинка, й Сніжинка врах опинилася на теплому білоччиному носику. Від тепла вона розтанула, маленькою краплинкою скотилася вниз і потрапила в обійми невеличкої стрімкої річечки, що протікала повз ялинку. Краплинка пливла собі, пливла і невдовзі опинилась із невеличкій затишній водоймі. Це стрімка річечка зустрілася зі своїм старшим братом Озерцем. Вода в ньому була тепла-тепла. Краплинці стало дуже тепло, й вона потроху почала перетворюватись у легку пару, яка полинула в небо. Коли ж усі піднялися дуже високо, де холодно, то утворили велику снігову хмарку, яка згодом знову народить багато гарненьких біленьких та легеньких сніжинок.

—         Ось така цікава історія трапилась зі Сніжинкою. А давайте з вами пригадаємо, що відбувалось з нею, та в які ігри ми грались.

Вихователь на ватмані пропонує дітям намалювати свої враження від подорожі. 

Автор: Манпель Наталя Анатоліївна

Поделиться с друзьями

Интегрированное занятиеЛетний спортивный праздник

У вас недостаточно прав для добавления комментариевЧтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться.Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.

Оцените статью
Коллекция сценариев